İTHALAT

İTHALAT

İthalat departmanımız, farklılaşan müşteri ihtiyaçlarını doğru belirleyebilmek ve daha iyi iletişim kurabilmek amacıyla müşteri temsilcisi sistemi ile çalışmaktadır.Dış ticarette işlemlerin doğru yapılması kadar hızında önemini bilen uzman kadromuz, işin gerekliliğini yerine getirebilmek için şirketimizdeki tüm departmanlardan gerekli desteği almaktadır.

İthalat öncesi alınması gereken her türlü ön izinler (Kayıt belgesi, TSE, CE, Tarım İl Müdürlüğü izni, İthal Lisansı, İŞGÜM vs. gibi) için müracaatlar ekibimiz tarafından yapılmakta ve tüm izin belgeleri ilgili mesleki kurum ve kuruluşlardan temin edilmektedir.

Tüm süreçlerin takibi sırasında şeffaflık ve dürüstlük ilkelerinin çalışmalarımıza yansıması olarak, işlemelerin tüm süreçleri müşterilerimiz ile online olarak paylaşılmaktadır.

SENA GÜMRÜK İthalat departmanı olarak, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve müşterilerimizin faaliyet gösterdikleri sektördeki işleyişi, sorunları bilmek ve müşteri ile aynı dili konuşmak için merkez İthalat Departmanımız sektör bazında 11 ana bölümde hizmet vermektedir.

Müşterilerimizin değişen ve gelişen isteklerine karşı farklı ve alternatif çözümler üretmek için proje bazında farklı ekip çalışmaları da şirketimiz ithalat departmanında yapılmaktadır.

Gün içerisinde yapılan tüm işlemlerimizin raporları aktif şekilde sistemsel olarak hazırlanmakta ve müşterimizin işlem takiplerini kolaylaştırmak adına gönderimi otomatik olarak sağlanmaktadır. Firmalarımızın isteklerine bağlı olarak farklı rapor çalışmaları da yapılmakta ve paylaşılmaktadır

. Merkez ithalat sektör bölümlerimiz ;

Makina (Sıfır ve ikinci el)

• Kağıt

• Elektronik

• Konfeksiyon

• Otomotiv

• Tekstil